מאת אדריכל כפיר גלאטיה אזולאי | קיי.או.טי אדריכלים | k.o.t architects​

תכנון הבית : הדרך לבטא את מי שאתם באמת

אז והיום

 

במאמר הזה אני מזמין אתכם לטיול קצר, שבמהלכו נתבונן על האפשרויות לבטא את עצמנו במרחב הפיזי.

תוך כדי יצירת בידול ביחס לשפע המשוכפל שמציעה לנו תרבות הצריכה העכשווית.

 

בואו נחזור קצת אחורה בזמן (לא ממש הרבה כפי שאתם חושבים לעצמכם) לימים בהם אנשי מקצוע כמו נפחים, סנדלרים, חייטים, נגרים, ציירים, פסלים, שענים (ועוד ועוד) היו חלק מהותי מה-DNA של הרחוב המסחרי. הם היו רבים ונגישים לכל.

תהליך עיצוב פרופיל ניתוק קאסטם-מייד

סקיצות מתוך מחברת האדריכל

התאמות בשטח

ערגול וצביעה אצל מסגר

התקנה בשטח

 

עוד לפי עידן הסמארט-פון והרשת, ימים בהם עבודת יד ומקוריות היו חלק מעולם הערכים של יצירה ושל הצורך הפרטי שלנו בביטוי עצמי. תקופה בה, כשאנשים רצו נעלים חדשות הם היו הולכים לסנדלר: רב אמן שכל מטרתו היא לעצב במיוחד ללקוח את הנעלים בו הוא חפץ. נעלים שמתאימות בשלמות לכף הרגל שלו, שיראו בדיוק כפי שהוא או היא דמיינו, בצורה בחומר ובצבע.

תקופה בה עם הולדת תינוק שזה עתה נולד, הורים צעירים היו הולכים לנגר השכונתי שיתכנן ויבנה להם מיטת תינוק בדיוק כפי שהם רוצים ; ראש מיטה חרוט ובו דמויות של בעלי חיים, או מיטה בצורת סירה, שתסמל את המורשת המשפחתית.

 

תקופה בה השען המקומי שבחנות בקצה הרחוב היה יושב לאורו של נר (יכולים לדמיין את זה...?) ומגלף שעון קיר מפואר, עם גלגלי שיניים ומשקולת.

 

ימים בהם אנשי מקצוע כמו מסגרים, נפחים, סנדלרים, חייטים, נגרים, ציירים, פסלים ושענים היו חלק מהרחוב המסחרי

 

היום, כשאנחנו רוצים נעל, אנחנו פותחים אתר קניות ובלחיצת יד מזמינים מספר זוגות בזמן שאנחנו יושבים בנוחות על הכיסא המשרדי או בכורסה בסלון (והמזגן כמובן על טורבו..). כשתינוק חדש מצטרף למשפחה אנחנו נוסעים לסניף הקרוב של שילב ושולפים מיטה מהמדף. וכשאנחנו רוצים "דיוקן" של עצמנו אנחנו שולפים את הסמארט-פון , מצלמים סלפי ומעבירים לאפליקציה ש"מפלטרת" את התמונה כאילו צוירה עכשיו בצבעי שמן.

 

הכל מובן מאליו, הכל כאן וזמין, הכל דומה ויש הרבה ממנו.

 

תחושת שכפול, סרט נע וביטול העצמי תופסת את המרחב הציבורי והפרטי. וכתנועת נגד, אנשים מנסים ומתאמצים לבטא את עצמם באופן שיבדיל אותם מאחרים. הנוסטלגיה לאנשי מקצוע, רבי אמן, התאמה אישית ואיכות לא מתפשרת מופיעה בכל מקום אפשרי.

תנו לי לספר לכם סוד קטן: הימים האלו ממש לא חלפו, הם כאן והם כאן כדי להישאר. נכון, הקדמה לא עוצרת. נכון, קשה למצוא את אותם בעלי מקצוע מקומיים וטובים: אבל זה רק קשה, הם עדיין פועלים, מעצבים ויוצרים עבודות ייחודיות, מקוריות, עבודות רב אמן אמתיות. ממש כמו פעם!

כמה מסובך זה? בפני איזה קושי אנחנו עומדים?

 

לרוב זה נראה כל כך קשה ומסובך, ונכון שככל שהטכנולוגיה מתקדמת ככה העולם נעשה מקום קטן יותר וקרוב יותר. מסורות מקומיות הופכות לגלובליות, סממני היכר מתערבבים וכך קשה יותר ויותר לייצר מקוריות ולהיבדל. לדוגמה בוא ניקח כמקרה מבחן את הרצון בנעל חדשה; מקורית, ייחודית, מתאימה בדיוק לכם במראה שאתם רוצים והכי הכי חשוב שלא יהיה אותה לאף אחד אחר.

 

מה הפעולות שאתם צריכים לעשות כדי שתהיה לכם נעל כזאת ?

1. לעשות מחקר וחיפוש של דוגמאות שאהבתם. השראות pinterst, blogs, web.

2. לחפש את סוג החומר ממנו עשויה הנעל; עור, זמש, בד.

3. ללכת לרכוש אותו; הליכה, רכב, מונית, אוטובוס.

4. לחפש סנדלר; חברה המליצה, חיפוש בדפי זהב, חיפוש ברשת, "אולי ראיתי אחד כזה יושב ברחוב ההוא?"

5. להגיע אל בית המלאכה של הסנדלר ; הליכה, רכב, מונית, אוטובוס. 

6. לחזור למדידה (פעם אחת זכינו, פעם שנייה אם לא היינו מרוצים? מה אז...?)

אז איך כל זה קשור לאדריכלות ועיצוב פנים?

 

קאסטם-מייד זוהי גישה הוליסטית שבבסיסה עומד הרעיון של התאמה אישית עבור צרכי הלקוח. זה יכול להיות חליפה לחתן בדיוק לפי מידות הגוף שלו, זה יכול להיות בניית אתר אינטרנט שתואם לערכי חברה כלשהי. זה גם יכול להיות עיצוב דירה מרהיבה מקורית וחד פעמית ממש לפי החלומות והפנטזיות שלכם.

אם אתם נמצאים לקראת בנייה של בית פרטי, שיפוץ דירה ישנה או פתיחת עסק חדש; אם ייחודיות, מקוריות ועבודת יד הם ערך עליון בשבילכם ואתם רוצים משהו שהוא שלכם; תדעו שאתם לא לבד - יש עוד הרבה כמוכם שמחפשים בדיוק את אותו דבר.

 

יש הרבה אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם לממש את הרצונות והחלומות שלכם. אתם רק צריכים לאתר את איש המקצוע המתאים לכם (אדריכל | מעצב פנים), שיכוון אתכם בתהליך. המטרה בתכנון ועיצוב בית החלומות שלכם היא לייצר פרויקט שידגיש את האופי הייחודי שלכם, יעצים אותו וייתן מקום לאישיות שלכם. ככלל, כל פרויקט של עיצוב דירה או בניית בית הוא כזה (במידה כזאת או אחרת). אך שיטת קסטאם-מייד הוליסטית ; עמוקה יותר וממוקדת, שואפת לייצר

חלל נעים ופרקטי המותאם ביותר עבור הרצונות שלכם, הצרכים שלכם והיכולות שלכם.

 

אדריכל, הנדסאי אדריכלות, מעצב פנים, סטייליסט; השוק היום מוצף באנשי מקצוע שיכולים ללוות אתכם בדרך לבניית בית החלומות שלכם או עיצוב דירת החלומות שלכם. לכולם אידאולוגיה שונה, השכלה שונה, ניסיון שונה ואג'נדה תכנונית שונה. בחירת איש מקצוע מתאים היא טרחה לא קלה והנה קריטית עבור הפרויקט כולו. בסופו של דבר החלטה זו משפיעה על התוצאה הסופית. (כאן תוכלו לקרוא כיצד לבחור את איש המקצוע הנכון עבור הפרויקט האישי שלכם)

 

לסיכום

 

יש גישות תכנוניות רבות. חלקן מפארות את הפן האסתטי וחלקן את הפרקטי. הגישות מקובלות ולשתיהן יש קהל. עיצוב טוב, מדויק, מחבר בין האישיות, הערכים והרצונות של הלקוח לבין היעילות התכנונית והמקצועית בדרך למימוש הפרויקט.

בקיי.או.טי אדריכלים, הקו המנחה אותנו בתהליך התכנון מתבסס על עקרון הקאסטם-מייד, אחת מהמטרות שלנו היא להבין מה אתם רוצים ואיך אנחנו יכולים לעזור לכם להגיע לשם.

 

תכנון בגישת קאסטם-מייד מתחיל כבר בשלב הראשוני של הפרויקט.

הוא שואף לתפור את "החליפה" כולה באופן מדויק ושלם תוך כדי התייחסות והתבוננות לפרטים הקטנים ביותר. כל אלו ישפיעו על התוצאה הסופית. האדריכל או מעצב הפנים ירכז עבורכם אנשי מקצוע רלוונטיים, כדי להוציא לפועל את הרצונות שלכם. יחד אתם, תוך כדי פגישות תכנון, ייעוץ וביצוע, יפיקו לכם את בית החלומות שלכם.

 

במיוחד בשבילכם.

דירת דופלקס בתל אביב - תכנון מלא בגישת קאסטם-מייד הוליסטי; יחידות נגרות, יחידות מסגרות ומחיצות קלות משמשים כ"קירות" הפרדה בין החללים .
 

עומדים לפני בנייה של בית פרטי? שיפוץ של דירה יוקרתית? 
מבולבלים, לא יודעים כיצד להתחיל, מלאים בחששות?
אנחנו כאן, בוא נדבר. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

k.o.t אדריכלים | גרשון שץ 15 תל אביב | טלפון במשרד 077-5116107 | פקס 077-5116117 | אימייל thekotproject@gmail.com